İçeriğe geç
Anasayfa » KURUCUMUZ

KURUCUMUZ

Dr. Fatih Gündoğan, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Almanya’da Darmstadt Teknik Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını ve Avusturya’da Graz Teknik Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını Akıllı Ulaşım Sistemleri üzerine tamamladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi İSBAK A.Ş.’de çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı ve akıllı şehir/akıllı ulaşım projeleri yürüttü. 2015 – 2019 yılları arasında teknik işlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu zaman zarfında birçok teknoloji projesi yanı sıra Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı için Akıllı Ulaşım Sistemleri Strateji ve Uygulama Planı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi için İstanbul Akıllı Şehir Stratejisi Geliştirme Projelerini yönetmiştir.

2019-2021 yılları arasında Türkiye’nin önde gelen akıllı şehir teknolojileri şirketlerinden birinin genel müdürlüğü görevini üstlendi. Bu dönemde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı için Akıllı Şehirler Kapasite Geliştirme ve Rehberlik projesini tamamladı.

2022 yılında Akıllı Şehirler kavramını farklı açılardan ele aldığı ve Türkiye’de görev aldığı Akıllı Şehir projelerine dair tecrübelerini aktardığı Akıllı Şehirler Meselesi isimli kitabını yayımladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyelerinde misafir öğretim üyesi olarak görev yapan Dr. Fatih Gündoğan Akıllı Şehirler Strateji ve Teknoloji Laboratuvarı StreadLab kurucusudur.