İçeriğe geç
Anasayfa » Neden StreadLab?

Neden StreadLab?

Akıllı şehirleri üç farklı pencereden bakarak değerlendirmek mümkün: Birincisi ve en önemlisi, vatandaş gözüyle akıllı şehirdir. Şehir sakinlerinin nazarında bir akıllı şehirde hizmetler kolay erişilebilir olmalı, şehir güvenli ve konforlu olmalıdır. Yönetim nazariyesinden bakacak olursak; bir şehir kaynaklarını daha iyi yönetebiliyor, yani ‘verimli ve sürdürülebilir’ olmalıdır. Akıllı şehir için proje üreten şirketler açısından ise, vatandaşların hayatını, yönetimlerin ise işlerini kolaylaştıran çözümler geliştirmek olmalıdır. Her durumda “insan” akıllı şehrin odağındadır.

Hep şu soruyu soruyoruz:

“şehrin hangi sorunları öne çıkmaktadır ve hangi sorunları çözersek şehri daha yaşanabilir kılabilir ve dolayısıyla daha akıllı bir şehir olarak tarif edebiliriz?”

İşte bu anlayışla StreadLab ailesi olarak akıllı şehirler için bütüncül bir yaklaşımla stratejiler geliştiren ve teknolojiler üreten bir laboratuvar olmayı hedeflemekteyiz.

İnsanların yaşamak zorunda olduğu değil, yaşamak isteyeceği şehirlerin inşasına mütevazı bir katkı sunmuş olabilmek en büyük arzumuzdur.

Çıktığımız bu yolculukta doğru bilginin kaynağı olarak iş ortaklarımıza güven telkin etmek, daima yenilikçi bir anlayış ile üretmek, üretirken kaliteyi öncelemek ve çalışanlarımıza aidiyeti yüksek bir ortam sunabilmek öne çıkan değerlerimiz olacaktır.